Francja. Zainspiruj się przed podróżą: podcasty o Paryżu

Kto był ikoną dekadenckiego Paryża? Jak najlepiej zwiedzać to inspirujące miasto, żeby chłonąć kulturę i sztukę? Co Paryżanie zazwyczaj jedzą na obiad? O tym wszystkim posłuchasz dzięki moim ulubionym słuchowiskom! Poznasz historię miasta, lokalne zwyczaje mieszkańców i perspektywę Polaków, którzy postanowili zamieszkać w Paryżu.

Uwielbiam słuchać, więc podcasty towarzyszą mi czasem dosłownie na każdym kroku. Oczywiście sięgnęłam po nie również przed wylotem do Paryża i dzięki temu mogę podzielić się z Wami moimi perełkami! To jak – słuchawki w… uszy?

Szukasz więcej inspiracji? Sprawdź inne wpisy na moim blogu, na przykład:

Kara Becker. Kroniki Paryskie

Cóż to jest za wspaniałe słuchowisko! Słowo podcast nie oddaje wystarczająco rozkoszy, którą zapewniają Kroniki Paryskie. Dziennikarka Kara Becker zabiera słuchaczy w podróż w czasie do Paryża, którego już nie ma. Ale czy na pewno? Jego fragmenty wciąż możemy spotkać, nie tylko we wspomnieniach, ale również w wielu miejscach, które działają do dzisiaj. Chcesz usiąść przy tym samym stoliku, przy którym powstawał manifest egzystencjalistów? Spacerować tymi samymi ulicami, co Picasso i Kiki de Montparnasse? Posłuchaj Kronik Paryskich!

PARYŻ / WINO / FRYTKI

Czwórka przyjaciół rozmawia o życiu w Paryżu przy winie i przekąskach. To Polacy, którzy przeprowadzili się do stolicy Francji i w niej budują swoje życie. Jak postrzegają Francuzów? Co myślą o Emily in Paris? Podpowiedzą Ci, jak nie być chamskim turystą w Paryżu i jak nazywają paryskie „bary mleczne”, w których niedrogo zjesz popularne francuskie dania.

Maja Michalak, Poza Ramami. Jak najlepiej zwiedzać Paryż?

Paryż sztuką i wystawami stoi, najczęściej jednak właśnie w tym dobrobycie leży problem. Dokąd się wybrać? Jakie wystawy zobaczyć? Od czego zacząć? Które muzeum odwiedzić, gdy jest się w Paryżu któryś raz z kolei? Historyczka sztuki Maja Michalak opowie Ci o jej Paryżu – pełnym sztuki i zachwytów.

Preteksty. Wywiad z Panem od francuskiego

Luźna rozmowa o tym, jak to jest być Polakiem, który nie tylko chce rozwinąć biznes w Paryżu, ale dokładnie tak zrobił. Pan od francuskiego, czyli Jacek Mulczyk-Skarżyński wspólnie z Magdaleną Karwat-Marek próbują odpowiedzieć na pytanie: dlaczego cały świat zachwyca się Paryżem?

Więcej podróżniczych inspiracji?

Wpadnij na mój Instagram, poznaj mnie bliżej i bądźmy w kontakcie!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.