5 cudownych miejsc z jogą online (za darmo)

Mata na podłodze własnego domu to często najprzyjemniejsze miejsce do praktyki. Szczególnie, gdy pójście na jogę na żywo trochę jeszcze przeraża albo po prostu nie wchodzi w grę. Przeszłam ten etap, dlatego mam kilka swoich ulubionych, wirtualnych miejsc do praktyki jogi online. Z tymi nauczycielami możesz ćwiczyć jogę zupełnie za darmo lub – jeśli już się wkręcisz – wspierać ich na różne sposoby, wykupując dostęp do kolejnych praktyk i zajęć na różnorodnych platformach.

Yoga online with Adriene

To z nią stawiałam pierwsze kroki na macie, gdy czułam się bardziej pospinana niż wieża Eiffla #sorryzasuchar. Adriene jest dla mnie jogową królową łagodności, ukojenia i ciepła. Szczególnie jeśli dopiero zaczynasz przygodę z praktyką i nie czujesz się najbardziej wysportowaną osobą świata – joga online z Adriene może być dla Ciebie.

Joga z polską joginką Madalena Yoga

Poczuj swoje ciało – to hasło polskiej joginki, która – mieszkając na Bali – poprzez swoje praktyki wysyła fluidy pełne egzotycznego ciepła, łagodności dla siebie i swojego ciała oraz dobrego ruchu. Na jej kanale znajdziesz różnorodne zajęcia – od tych super łagodnych jak joga dla leniuszków, po bardziej wysiłkowe, power jogi. Uwielbiam jej kojący głos!

Madalena co jakiś czas organizuje turnusy jogowe online, podczas których możesz wbić się w rytm regularnej praktyki. Turnusy są płatne, a więcej o nich możecie dowiedzieć się z jej Instagrama.

Boho Beautiful na YouTube

To kanał, na którym znajdziesz wiele mocniejszych, bardziej energetycznych i wysiłkowych praktyk. Ich różnorodność na początku może przytłoczyć – jest z czego wybierać! Polecam zacząć od praktyk skoncentrowanych na rozwoju całego ciała, dzięki którym sprawdzisz czy zajęcia z Boho Beautiful na pewno Ci odpowiadają.

Praktyki jogi online z Sjaną Elise

Sjana Elise pochodzi z Australii i, choć wydaje się niesamowicie wrażliwą i spokojną duszą, intensywność jej praktyk może Cię zaskoczyć. Lubię piękne przejścia między asanami, które proponuje i to, jak komponuje swoje zajęcia. Na swojej stronie internetowej Sjana podzieliła się prywatną historią jej miłości do jogi. W przeszłości doświadczyła lęku i depresji, a to właśnie joga – obok profesjonalnego leczenia – pomogła jej przezwyciężyć trudne momenty. Teraz dzieli się z innymi tym, co dobrego dała jej praktyka.

Mój balijski nauczyciel Blissology – Eoin Finn

Mój balijski nauczyciel, z którym praktykowałam na żywo przez 8 miesięcy. Jego dobra energia potrafi przepłynąć przez internet na drugi koniec świata. Według mnie jego praktyki są najlepszą reprezentacją hasła, które często powtarza – „yoga is not just about the pose, it’s about the feeling”. I nie zrozum mnie źle – nie mam na myśli ezoterycznych przeżyć, a raczej to, co czujesz w ciele. Bo joga serio nie jest powtórzeniem jakiejś pozycji z Instagrama. Choć wiem, że może być ciężko w to uwierzyć 🤭.

Więcej jogi online z Eoinem znajdziesz na płatnym serwisie alomoves lub podczas różnorodnych warsztatów i szkoleń online, które organizuje jego szkoła Blissology.

A z kim Ty ćwiczysz jogę online?

Daj mi znać, jeśli spróbujesz praktyki z którymś z moich jogowych nauczycieli. I pamiętaj – jeśli żaden z nich Ci się nie spodoba, może po prostu szukamy innych doznań. Nie przekreślaj przez to jogi, szukaj dalej!

2 replies to “5 cudownych miejsc z jogą online (za darmo)”

  1. Thanks for finally writing about > 5 cudownych
    miejsc z jogą online (za darmo) – teraztu опрессовка систем отопления минск

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.