Wyjątkowy butikowy hotel na Bali (Nusa Penida)

Balijczycy wierzą, że Nusa Penida to siedziba złego demona – Jero Gede Mecalinga. To jednak nie sprawia, że stronią od niej turyści. Wręcz przeciwnie, właśnie przez to ta niewielka wyspa jest jeszcze popularniejszym kierunkiem zwiedzania, również dla Indonezyjczyków. Otulona niewspółcześnie gęstą zielenią palm, naprawdę rajskimi plażami i krętymi, górzystymi drogami uważana jest za „dzikie Bali”. Hoteli na Bali i Nusie Penidzie jest mnóstwo, ale ten, który znalazłam jest magiczny i absolutnie wyjątkowy.

Wystarczy 45 minut, żeby szybką łódką dopłynąć z Bali na Nusę Penidę i znaleźć się w innym świecie. Spokojniejszym (przynajmniej w styczniu 2022 roku), zdecydowanie bardziej dzikim i z absolutnie niezwykłymi plażami (plaże na samym Bali są raczej meh). Dodatkowo na Penidzie, która przynależy terytorialnie do Bali, dominuje hinduizm, więc łączy je ten sam mistyczny klimat. Wyjątkowa architektura świątyń, offerings na każdym kroku i mieszkańcy, pomykający w tradycyjnych strojach na skuterach wśród palm – coś pięknego. Niektórzy twierdzą, że właśnie tak wyglądałoby Bali, gdyby nie miliony turystów.

Gdzie spać na Bali? The Raja Lima – kameralny raj na Nusie Penidzie. Hotel, z którego nie chce się wychodzić

Moja druga w życiu podróż na Penidę wypadła na przełom 2021 i 2022 roku. Szukałam przytulnego miejsca z dobrą kuchnią, w którym będzie można leniwie rozpocząć nowy rok. The Raja Lima znajduje się w południowej, zdecydowanie mniej turystycznej części wyspy. To okolica, która jest wciąż przyjemnie dzika – inaczej niż północne wybrzeże Nusy Penidy, wzdłuż którego ciągną się niezliczone knajpy i diving shopy.

Ten hotel na Bali (Nusa Penida) składa się z kompleksu sporych, drewnianych domków. Każdy z nich ma swoją – na poły otwartą – łazienkę. Jest rustykalnie, bardzo naturalnie, cicho i błogo. Znajdziesz tu też przyjemnie zaaranżowane, wspólne przestrzenie – i uwierz mi, w każdej z nich masz ochotę zatopić się z książką, ulubioną muzyką w słuchawkach lub po prostu podziwiając boski widok.

Zapach kadzideł, wyjątkowe SPA i balijski masaż

Klimat The Raja Lima to suma zmysłowych detali. Świeże kwiaty w pokoju, zapach rozpalonych kadzideł na każdym kroku, delikatnie sącząca się muzyka i gościnność właścicieli. Ten balijski hotel ma przepyszną restaurację (zdecydowanie warto w niej zjeść nie tylko śniadania!) i wyjątkowy widok na znajdującą się na horyzoncie wyspę Lombok. Szczególnie widowiskowo podziwiać go o wschodzie słońca.

The Raja Lima ma jeszcze jedną zaletę: wyjątkowe SPA, w którym możesz doświadczyć dopracowanych, cudownych balisjkich masaży. Menu SPA jest krótkie i przemyślane. To jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń wellness w moim życiu.

Nusa Penida – co zobaczyć blisko The Raja Lima?

Ten butikowy hotel znajduje się tuż przy najpiękniejszej plaży na wyspie – Diamond Beach. W odległości spaceru znajduje się też genialny widok na klify. Na miejscu można wypożyczyć skuter albo podróżować z kierowcą, żeby zobaczyć absolutnie widowiskowe miejsca, które ta wyspa oferuje każdemu.

Ale! To miejsce nie jest dla każdego

The Raja Lima to przecudowne miejsce, ale nie polecam Ci go, jeśli Twoim celem jest zobaczenie wszystkich najpopularniejszych turystycznie miejsc Nusy Penidy w krótkim czasie. Wiem, że niektórzy przypływają tu tylko na 1 lub 2 dni. Jeśli zależy Ci na łatwym dostępie do większości uroków wyspy, wybierz nocleg na północnej lub zachodniej stronie.

Polecany przeze mnie hotel na Nusie Penidzie nie jest miejscem, z którego dojedziesz najszybciej w każdy zakątek wyspy. To miejsce, w którym na luzie możesz się zatrzymać, poleniuchować przez cały dzień, odpocząć od zgiełku zatłoczonego Bali i w końcu przeczytać tę książkę, którą masz rozpoczętą na Kindlu. Dla mnie to brzmi perfekcyjnie!

I co teraz? Kierunek: Nusa Penida?

Masz pytanie o ten nocleg? Napisz do mnie tutaj. Więcej filmów i zdjęć z tego miejsca znajdziesz na moim Instagramie, w wyróżnionej relacji „NUSA PENIDA”. Do zobaczenia!

One reply to “Wyjątkowy butikowy hotel na Bali (Nusa Penida)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.