Moje ulubione szkoły jogi na Bali

Joga na Bali

Cel był jeden: odwiedzić je wszystkie. Misja zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ szkół jogi na Bali jest po prostu zdecydowanie za dużo, żeby praktykować w nich wszystkich podczas 8-miesięcznego pobytu. Serio! Na szczęście ten cel był trochę z przymrużeniem oka, bo prawdziwy brzmiał: znaleźć swoje ukochane miejsce do praktyki jogi na Bali. To udało się w 100%.

Są takie, jak pewnie sobie je wyobrażasz – z pięknymi widokami, gorącym powietrzem, uśmiechniętymi ludźmi i, cokolwiek przez to rozumiesz, dobrą energią. Polecam odwiedzić je wszystkie, jeśli masz na to czas. Poznaj moje ukochane szkoły jogi na Bali!

Radiantly Alive – szkoła jogi w Canggu i Ubud

W samym środku zatłoczonego i wibrującego od różnorodności Canggu, a także na ulicy pełnej wegańskich knajp w Ubud znajdziesz Radiantly Alive. Szkołę, w której co środę ćwiczyłam z moim ukochanym nauczycielem Blissology oraz próbowałam praktyk z różnymi, wspaniałymi joginami z całego świata. Ta w Canggu ma piękną shalę z widokiem na ocean, a tuż za rogiem znajdziesz mój ulubiony sklep ze świeżymi sokami. Mam do tego miejsca ogromnie przyjemny sentyment i mam nadzieję, że nieraz jeszcze tu wrócę.

The Yoga Barn – legendarne miejsce w sercu Bali

Ubud przez bardzo długi czas było mekką joginów na Bali i dopiero pandemia zmieniła ten status, przyznając je na moment dla Canggu. W sercu Bali, w środku dżungli znajduje się The Yoga Barn – miejsce, do którego warto przyjść choćby tylko po to, żeby zobaczyć jedną z najpiękniejszych sal do jogi na świecie z widokiem na niesamowity, egzotyczny ogród. The Yoga Barn to dla mnie obowiązkowe miejsce każdego wypadu do Ubud.

The Practice – hatha yoga w bambusowej shali

Dla wszystkich tych, którzy mają dość „modnej” vinyasa yogi The Pracitce wychodzi na przeciw z klasycznymi praktykami, medytacją oraz restoratywnymi zajęciami jogi. To miejsce jest przepiękne i ma naprawdę niesamowity klimat. Uważam, że warto je odwiedzić chociaż raz!

Udara – nietuzinkowe miejsce do praktyki jogi na balijskiej wsi

15 minut skuterem od centrum energicznego Canggu i 15 sekund pieszo od oceanu znajduje się Udara. To miejsce jest miksem niesamowitego, mistycznego klimatu z odrobiną niepokojącej tajemniczości. Bywa tu ciemno i duszno, choć z najwyższej shali rozciąga się przepiękny widok na ocean. Możesz tutaj spróbować aerial jogi!

Którą szkołę jogi na Bali odwiedzisz jako pierwszą?

Daj mi znać, jeśli odkryjesz swoje ukochane miejsce z jogą na Bali. Chętnie sprawdzę je podczas kolejnej podróży na wyspę bogów!

One reply to “Moje ulubione szkoły jogi na Bali”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.