Mazury i Mazowsze: noclegi w domkach na drzewie. 3 klimatyczne miejsca

Z wysokości świat wygląda inaczej. Czasem lepiej, jakoś jeszcze bardziej wakacyjnie. A gdy do tego pachnie drewnem, do lasu są dwa kroki i można nieśpiesznie słuchać śpiewu ptaków? To nie tylko brzmi jak raj. To jest raj! Nie trzeba szukać daleko od Warszawy, żeby znaleźć sielskie noclegi jak z bajki. Zobacz trzy cudowne domki na Mazurach i Mazowszu, które odwiedziłam więcej niż raz. Bo do nich po prostu chce się wracać. Czy istnieje lepsza rekomendacja? 🙂

Moim zdaniem w drewnianym domku na drzewie nie musi być luksusowo. Taki sielski nocleg ma być przede wszystkim klimatyczny, potem wygodny, a na końcu naturalnie wyjątkowy. Właśnie takie są wszystkie trzy domki na Mazurach i Mazowszu, zawieszone kilka metrów nad ziemią.

Domek na drzewie Dr Świerk u Agnieszki i Marka w Modrym Ganku

Piękny i uroczy dwupoziomowy domek na drzewie na Mazurach. Największe plusy? Klimatyzacja (kto raz wyjechał do drewnianego domku w lecie ten wie, dlaczego wymieniam ją na pierwszym miejscu), czule dopracowane detale, widok na las i zagrodę, w której od czasu do czasu biegają konie właścicieli. Ale przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, którą tworzą Agnieszka z Markiem. Dr Świerk oraz Modry Ganek to miejsca, w których nie będziesz anonimowym gościem. Zjesz z gospodarzami śniadanie lub obiad przy jednym stole (prze-py-szny!), możesz umówić się na konny spacer, pogadać o wspólnych pasjach albo powspominać historie z przeszłości.

Do tego domku na Mazurach przyjeżdża się, żeby zwolnić. Pobiegać z psami. Pogłaskać koty. Spróbować wybitnego dżemu truskawkowego od mamy Marka. Zachwycić się urokami polskiej wsi. Pozbierać kwiaty. Zmoknąć podczas niespodziewanego deszczu. Przespać się w domku na drzewie i obudzić z widokiem na las. Głęboko oddychać. Może wyłączyć telefon. Albo z zachwytu robić mnóstwo zdjęć.

Nocleg w domku na drzewie na Mazurach u Agnieszki i Marka można rezerwować przez Slowhop lub bezpośrednio przez stronę właścicieli. W poprzednich latach terminy szybko się rozchodziły!

Leśne Echo i Leśne M3. Klimatyczne domki na Mazowszu

Choć Leśne Echo i Leśne M3 to dwa różne domki, łączą je przynajmniej 2 super ważne fakty: ten sam właściciel i lokalizacja. Stoją na skraju mazowieckiej wsi, na terenie Dworku Aleksandrówka, w niedalekiej odległości od siebie. Na tyle jednak dużej, aby każdy gość czuł, że ma swoją prywatną, kameralną przestrzeń.

Jeśli szukasz prawdziwie sielskiego noclegu na Mazowszu – Leśne Echo i Leśne M3 to Twój adres!

W obu domkach na drzewie jest kuchnia, sypialnia na antresoli i nieziemski widok na drzewa, nie tylko latem. W temacie jedzenia goście muszą być w tym miejscu samowystarczalni – właściciele nie proponują posiłków. Gdyby znudziło Wam się gotowanie, w okolicy znajdziecie kilka lokalnych restauracji.

Najpiękniej jest tu wiosną, latem i… jesienią, czyli praktycznie przez cały rok! Leśne Echo to domek całoroczny, więc można przyjechać do niego nawet zimą, żeby poczuć się trochę jak w hotelu The Great Northern z Twin Peaks.

Noclegi w domkach na drzewie na Mazowszu można rezerwować przez Airbnb lub Instagram. Tutaj znajdziecie Leśne Echo, a tutaj Leśne M3.

Który domek na drzewie wybrać?

Bez dwóch zdań, jeśli tylko możesz, polecam odwiedzić oba miejsca. Domyślam się jednak, że możesz potrzebować dokonać teraz jakiegoś wyboru. Spróbuję Ci to ułatwić.

Jeśli szukasz bardzo kameralnego miejsca, w którym możesz być anonimowym gościem i odpocząć na drewnianym tarasie bez kontaktu z innymi ludźmi – wybierz Leśne Echo lub Leśne M3.

Jeśli lubisz wygodę i kochasz, gdy ktoś pod nos podsuwa Ci pyszne, domowe posiłki, lubisz poznawać nowych ludzi i możesz liczyć się z wyższą ceną za noc – będzie Ci dobrze w Dr Świerk!

Zagadaj do mnie na Instagramie i daj znać, jeśli wybierzesz się do któregoś w tych miejsc. Będzie mi miło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.