Zachwyty czerwca: obłędne lody, świetne miejsca i przepisy na lato

Słodkie truskawki, zapach akacji, warszawska Parada Równości, złoty brokat na twarzy i mikrowyprawy z Warszawy – czerwcu, byłeś pyszny i wspaniały! Obfitowałeś w poznanie kilku świetnych miejsc, którymi dzielę się w tym wpisie oraz odkryciem przepisów na letnie gotowanie, szybkich i pełnych smaku dań.

1. Miejsce: Restauracja Źródło

Wspaniała kuchnia po polsku w lekko nowoczesnym wydaniu (ale bez przesady!). Zachwyciły mnie, widoczne na zdjęciu, kluski na parze ze szparagami oraz ikrą ze śledzia. Znajdziecie w Źródle ogromny wybór win, o których – przy odrobinie szczęścia – opowie Wam właściciel restauracji. Kolejny kulinarny punkt na mapie Warszawy, który sprawia, że bardzo warto odwiedzić Pragę Północ!

🍓 Restauracja Źródło.

Restauracja Źródło w Warszawie
Restauracja Źródło w Warszawie
Restauracja Źródło w Warszawie
Restauracja Źródło w Warszawie

2. Miejsce: Gospodarstwo Rysiny

Wiejski klimat, a jednak na warszawskiej Białołęce. Gospodarstwo Rysiny, tworzone przez rodzinę Majlertów, przyciąga Warszawiaków, którym marzą się przepyszne smaki polskiej wsi, znakomite warzywa i owoce oraz sielski klimat. Warto wybrać się na zakupy, świeżą lemoniadę albo tutejsze wypieki.

🍓 Gospodarstwo Rysiny.

Gospodarstwo Rysiny Majlert
Gospodarstwo Rysiny Majlert
Gospodarstwo Rysiny Majlert
Gospodarstwo Rysiny Majlert

3. Miejsce: Lody Pallone

Kolejne praskie miejsce, którego nie można sobie odmówić latem. Choć Lody Pallone oryginalnie pochodzą z ulicy Brzeskiej, teraz pojawiły się również w pięknym lokalu na Mokotowie. Korzystajcie, bo są obłędne!

🍓 Lody Pallone.

4. Podcast: Matcha Talks

Jest to historia skończona, bo ten podcast nie jest nagrywany od jakiegoś czasu. Ale ja odkryłam go w lipcu 2023 i przesłuchałam wszystkie odcinki. Dlaczego? Zachwycił mnie sposób, w jaki Julia Izmałkowa (psycholożka i badaczka) wkłada kij w mrowisko, podważa świat rozmówcy, odpowiada na kontrze, zadaje trafne pytania i nie boi się konfrontacji (której ja nie znoszę, więc tym bardziej podziwiam każdego, kto potrafi umiejętnie dyskutować i odnajduje w tym przyjemność).

5. Przepis: Przepis na chłodnik z ogórków od Rozkosznego

Jak świetnie smakują ze sobą ogórki, zielone oliwki, młode ziemniaczki, a to wszystko w formie chłodniku wie każdy, kto spróbował tego przepisu od Rozkosznego. Niezwykle sycący, satysfakcjonujący i świetny na wszystkie gorące dni. Palce lizać!

🍓 Przepis na chłodnik z ogórków (Rozkoszny).

6. Przepis: Makaron Caprese od Kwestii Smaku

Obiad, który naprawdę robi się w 10 minut. Idealny na lato, bo po przygotowaniu jest w temperaturze pokojowej, lekko ciepły, ale bez przesady. Świetnie smakuje ze świeżym makaronem Pappardelle, który można kupić choćby w Lidlu.

🍓 Przepis na makaron Caprese od Kwestii Smaku.

7. Smak: herbata mango i rozmaryn HAYB Coffee

Orzeźwiająca, nieco słodka, ale też kwaśna i mocno owocowa. W smaku tej herbaty można się zgubić. Zachęca do powolnego delektowania się każdym łykiem.

🍓 Herbata mango & rozmaryn od HAYB Coffee.

8. Rzecz: Brokat Ministerstwa Dobrego Mydła

Czy świat potrzebuje kolejnej wzmianki o tym brokacie, który wyskakuje z co drugiej relacji na Instagramie (w mojej bańce)? Pewnie nie, ale wychodzę z założenia, że wszystko, co cieszy i daje przyjemność powinno pojawiać się jak najczęściej! Dużo radości w niewielkim opakowaniu brokatu, który brokatem nie jest – raczej odbijającymi słońce piegami, które warto nosić bez żadnej okazji.

🍓 Brokat od Ministerstwa Dobrego Mydła.

9. Do zobaczenia: Wystawa fotografii Chrisa Niedenthala w Łodzi

Spacer przez kilka dekad polskiej historii, możliwość przyjrzenia się ikonicznym fotografiom w formie wydruku (a nie przez ekran komputera czy telefonu) i przyjemność wspominania, jak to kiedyś było. Nawet jeśli wtedy nie było nas jeszcze na świecie. 🙂

Przy okazji pobytu w Łodzi, bardzo polecam odwiedzić wystawę NIEDENTHAL w Muzeum Miasta Łodzi do 17 grudnia 2023 roku.

🍓 Wystawa NIEDENTHAL w Muzeum Miasta Łodzi.

Wystawa Niedenthal Łódź
Wystawa Niedenthal Łódź
Wystawa Niedenthal Łódź
Wystawa Niedenthal Łódź

Dla mnie to oczywiste, ale dla Ciebie wcale nie musi takie być: żadna z polecanych przeze mnie rzeczy, wydarzeń czy miejsc nie jest sponsorowana (nie dostałam też niczego w prezencie). Dzielę się tylko zachwytami, które przeżyłabym albo kupiłabym jeszcze raz. Love!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.